Componența GAL

Asociația Grup de Acțiune Locală Sud-Vest Satu Mare reunește 96 de membrii din care 21 Unități administrativ - teritoriale, 1 Unitate administrativ - județean, 49 parteneri privați (reprezentanți ai unori societăți comerciale, întreprinderi individuale,  persoane fizice autorizate și societăți cooperative), iar 25 de membri reprezintă sectorul civil (ONG-uri, asociații sportive, unități de cult)

  

 

LISTA MEMBRILOR ASOCIAȚIEI

PARTENERI PUBLICI 

 Nume și prenume

Instituția 

Funcția 

Tipul unității 

PAPP Tibor

Comuna Andrid

Primar

Administrație Publică Locală

KISS Zoltan

Comuna Berveni

Primar

Administrație Publică Locală

SUTO Imre

Comuna Cămin

Primar

Administrație Publică Locală 

MOSDOCZI Vilhelm

Comuna Căpleni

Primar

Administrație Publică Locală

ROKA Marius Andrei

Comuna Căuaș

Primar

Administrație Publică Locală 

JURCHIS Gheorghe

Comuna Cehal

Primar

Administrație Publică Locală

SCHWARCZKOPF Ioan

Comuna Ciumești

Primar

Administrație Publică Locală

GHETINA Mihai

Comuna Doba

Primar

Administrație Publică Locală

BREM Laszlo

Comuna Foieni

Primar

Administrație Publică Locală

DAVID Gheorghe

Comuna Moftin

Primar

Administrație Publică Locală

KARADI  Csaba

Comuna Petrești

Primar

Administrație Publică Locală

BURLACU Ioan Florin

Comuna Pir

Primar

Administrație Publică Locală

VARGA Cosmin Vasile

Comuna Pișcolt

Primar

Administrație Publică Locală

KARDOSI Zoltan

Comuna Sanislău

Primar

Administrație Publică Locală

ROTAR Marinel

Comuna Santău

Primar

Administrație Publică Locală

FERENCZ Levente Zoltan

Comuna Săcășeni

Primar

Administrație Publică locală 

HORVATH Bela

Comuna Sălacea

Primar

Administrație Publică Locală

MARIAN Gheorghe

Comuna Săuca

Primar

Administrație Publică Locală 

TAR Nicolae

Comuna Tiream

Primar

Administrație Publică Locală

MELLAU Iosif

Comuna Urziceni

Primar

Administrație Publică Locală

GRIEB Csaba Vasile

Orașul Tășnad

Primar

Administrație Publică Locală

PATAKI Csaba

Județul Satu Mare

Președinte

Administrație Publică Județeană

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTENERI PRIVAȚI

Nume și prenume

Instituția 

Funcția 

Tipul societății 

LOCHLI Mihai

SOCIETATEA AGRICOLĂ SCHAMAGOSCH CIUMEȘTI

Președinte

Societate Agricolă

GARDO Alexandru

SC GARDO AGRO SRL 

Administrator 

Societate Comercială 

BAUMLI Noemi

SC TURMIX SRL

Administrator

Societate Comercială

MOZER Francisc Iosif

SOCIETATEA AGRICOLĂ PETREȘTI

Director

Societate Agricolă

BEILAND Vilhelm

I I BEILAND VILHELM

Asociat Unic

Întreprindere Individuală

BEKES Arnold

SC AGRO PARTENER SRL

Administrator

Societate Comercială

BEKES Francisc

BEKES FRANCISC PFA

Asociat unic

Persoană Fizică Autorizată

VIESER Stefan Imre

SC KALA SRL

Administrator

Societate Comercială

KOCSIS Melinda

SC NORD TOM SRL

Administrator

Societate Comercială 

SZAKACS Bela

SZAKACS BELA PFA

Asociat Unic

Persoană Fizică Autorizată

KOVACS Albert

SOCIETATEA AGRICOLĂ VIAȚA NOUĂ PIR

Director

Societate Agricolă

BODIZS Levente

I.I. BODIZS LEVENTE

Asociat unic

Întreprindere Individuală

CZIER Tibor

SC CIT SANTĂU SA

Director

Societate Agricolă

PATAKI Imre

I.I. PATAKI IMRE

Asociat unic

Întreprindere Individuală

BALASKO Nandor
Sandor

I.I BALASKO NANDOR SANDOR

Asociat unic

Întreprindere Individuală

SUCIU G. Vasile

I.I. SUCIU G. VASILE

Asociat unic

Întreprindere Individuală

MAN Nicolae

SC NICU JUNIOR SRL

Administrator

Societate Comercială

CHIȘ Stelian

CHIS STELIAN PFA

Asociat unic

Persoană Fizică Autorizată

BUZE Corina Florica

SC FINK FENSTER SERVICE SRL

Administrator

Societate Comercială

BALOG Elisabeta Dorina

SC DADO TURISM SRL

Administrator

Societate Comercială

CHEREJI Gheorghe

CHEREJI PIȘCOLT COOPERATIVĂ AGRI.

Administrator

Societate Comercială

SCHVEGLER Arpad

SC IERUL TIREAM SRL

Administrator

Societate Comercială

SCHRADI Istvan

I.I.SCHRADI ISTVAN

Asociat unic

Întreprindere Individuală

HOLCZMANN Otto

I.I. HOLCZMAN OTTO

Asociat unic

Întreprindere Individuală

FARCĂU Ildiko

FARCĂU L. ILDIKO PFA

Asociat unic

Persoană Fizică Autorizată

ROMAN Ioan

SC NELCOM IMPEX SRL

Administrator

Societate Comercială

ȘERBU Simona Daniela

I.I.ȘERBU SIMONA DANIELA

Asociat unic

Întreprindere Individuală

MOLDOVAN Cristian

SC CRISTAL TRANS

C&I SRL

Administrator

Societate Comercială

BUZGĂU Oliviu Aurel

AGRIND SA

Președinte

Societate Agricolă

VARGA Arpad

SC REVITON SRL

Administrator

Societate Comercială

VERES Timea Nicagro

VERES TIMEA NICAGRO I I 

Asociat Unic

Întreprindere Individuală

ARDELEAN Anton

SC ABAGROPROD SRL

Administrator

Societate Comercilă

DAVID M. Mircea

DAVID M. MIRCEA I I 

Asociat Unic

Întreprindere Individuală

BOSZORMENYI Istvan

SC AGZO MOFTINUL MIC SRL

Administrator

Societate Comercilă

SUVEG Levente

SUVEG LEVENTE I I 

 Asociat Unic

Întreprindere Individuală

ACHIM Mihaela Maria

ACHIM MIHAELA MARIA PFA

 Asociat unic

Persoană Fizică Autorizată

CHIȘ Maria Volumea

CHIȘ MARIA VOLUMEA PFA

 Asociat unic

Persoană Fizică Autorizată

CHIȘ Vasile Mugurel

SC VOLUMEA SRL

 Administrator

Societate Comercilă

MAN Niculae

MAN NICULAE I I 

 Asociat Unic

Întreprindere Individuală

BALLA Karoly

SC 2004 SZILAGYI SRL

 Administrator

Societate Comercilă

PANC Nicolae Vasile

PANC NICOLAE VASILE PFA

 Asociat unic

Persoană Fizică Autorizată

MARIAN Marcela Florica

MARIAN MARCELA  FLORICA PFA

 Asociat unic

Persoană Fizică Autorizată

KAPITANY Attila

KAPITANY ATTILA PFA

 Asociat unic

Persoană Fizică Autorizată

BALLA Gheorghe Florin

SC RONA LAND SRL

 Administrator

Societate Comercilă

CSIRAK Claudia

SC WIELAND REISEN SRL

 Administrator

Societate Comercilă

ANDOR Marian Ioan

SC MAITINGEN FOREST SRL

 Administrator

Societate Comercilă

SZANTO Csaba

SZANTO CSABA PFA

 Asociat unic

Persoană Fizică Autorizată

VINKLER Toma Vasile

SC AGRIND-VINTIS SRL

 Administrator

Societate Comercilă

LUKACS Sandor

SC AGROLAND SANTĂU SRL

 Administrator

Societate Comercilă

PARTENERI DIN SECTORUL CIVIL

Nume și prenume

Instituția 

Funcția 

Tipul societății 

MORENT Claudia Carmen

ASOCIAȚIA FEMEILOR DIN PETREȘTI

Președinte

Asociație 

 

KATAI Tibor

BISERICA REFORMATĂ BERVENI

Preot

Culte

KURTI Laszlo

ASOCIAȚIA SPORTIVĂ STĂRUINȚA BERVENI

Președinte

Asociație sportivă

MOLNAR Eva

ASOCIAȚIA PRO ȘCOALA BERVENI

Președinte

Asociație 

RITLI Anton

ASOCIAȚIA CULTURALĂ ȘI DE TINERET KALMANDER HARMONY

Președinte

Asociație Culturală

SZABO Attila

ASOCIAȚIE SPORTIVĂ FOTBAL CLUB SCHWABEN KALMANDI 2010

Președinte

Asociație sportivă

KISS Sandor

FUNDAȚIA SOLOMAYER CĂMIN

Președinte

Fundație

STARMULLER Francisc

PAROHIA ROMANO-CATOLICĂ CIUMEȘTI

Preot

Culte

NUNA Cristian Valentin

ASOCIAȚIA SALCĂMUL CIUMEȘTI

Președinte

Ocol silvic

SCHWARCZKOPF Ioan

COMPOSESORAT CIUMEȘTI

Președinte

Composesorat

ERDEI Zoltan

ASOCIAȚIA PEDELLUȘ CIUMEȘTI

Președinte

Asociație

TATAR Zoltan Janos

PAROHIA ROMANO-CATOLICĂ DINDEȘTIU MIC

Preot

Culte

CSAKI Jozsef Gedeon

PAROHIA REFORMATĂ PIȘCOLT

Preot

Culte

CIER Tibor

ASOCIAȚIA CARITAS CATOLICĂ TĂȘNAD

Director

Asociație

BALOG Beatrice

ASOCIAȚIA MICROREGIUNEA TĂȘNAD

Președinte

Asociație

PECORA Mihai

ASOCIAȚIA CRESCĂTORILOR DE BOVINE DOBA

Președinte

Asociație

TÖRÖK István Tamás

ASOCIATIA PISKOLTI HAGYOMÁNYŐRZŐ EGYESÜLET

Președinte

Asociație

MORENT Claudia Carmen

FUNDAȚIA SFĂNTA ELISABETA PETREȘTI

Președinte

Fundație

HENDEA Aurel

PAROHIA ROMÂNĂ UNITĂ cu ROMA, GRECO-CATOLICĂ TĂȘNAD

Preot

Culte

SZABO Zsolt

PAROHIA REFORMATĂ SĂLACEA

Preot

Culte

PITO LAJOS

PAROHIA ROMANO-CATOLICĂ SĂLACEA

Preot

Culte

DARABONT Tibor

PAROHIA REFORMATĂ OTOMANI

Preot

Culte

BOKOR Szilard Istvan

ASOCIAȚIA CLUBULUI SPORTIV ÉRSPORT SĂLACEA

Președinte

Asociație

PAKULAR Istvan Mihaly

PAROHIA REFORMTĂ TĂȘNAD

Preot

Culte

BALOGH Sandor

OCOLUL SILVIC CODRII SĂTMARULUI

Șef ocol

Ocol silvic